FİRE VE ZAYİAT ORANLARI
Bulunan Kayıt Sayısı : 34
SıraOda/Borsa AdıCinsKarar
1Erzincan Ticaret BorsasıBakliyatfiğ; yükleme ve boşaltmada %1 , kantar farkı %1 , depolama farkı %1 , analize kadar %5 olmak üzere toplamda %8 fire verir.
2Erzincan Ticaret BorsasıBakliyatkuru fasulye; yükleme ve boşaltmada %1 , kantar farkı %1 , depolama farkı %1 , analize kadar %7 olmak üzere toplamda %10 fire verir.
3Erzincan Ticaret BorsasıBakliyatnohut; yükleme ve boşaltmada %1 , kantar farkı %1 , depolama farkı %1 , analize kadar %5 olmak üzere toplamda %8 fire verir.
4Erzincan Ticaret BorsasıEtbüyükbaş ve küçükbaş hayvanların etleri, kesimhanedeki sıcak tartı ile satış salonundaki perakendeci kasaba satıldığı soğuk tartı arasında geçen zamanda (12 saat) %2 fire, %2 trimik verir.
5Erzincan Ticaret BorsasıEtperakendeci kasapta ise tüketiciye satılmasına kadar geçen aşamada ise beklemeden ve parçalamadan dolayı %5 fire ve zayiat verir.
6Erzincan Ticaret BorsasıEtperakendecide, büyükbaş hayvanların kemiksiz et satışlarında %17 kemik ve sinir, % 4 böbrek ve diğer iç yağ fire ve zayiatı verir.
7Erzincan Ticaret BorsasıHayvansal Yağlardon yağı %5
8Erzincan Ticaret BorsasıHayvansal Yağlariç yağı %5
9Erzincan Ticaret BorsasıHayvansal Yağlarkuyruk yağı %5
10Erzincan Ticaret BorsasıHububatfabrikadaki un imalatında; buğdayın tremiye dökülüşüne kadar fire %0,5
11Erzincan Ticaret BorsasıHububatfabrikadaki un imalatında; depolama farkı %1
12Erzincan Ticaret BorsasıHububatfabrikadaki un imalatında; kantar farkı %0,5
13Erzincan Ticaret BorsasıHububatfabrikadaki un imalatında; kırık buğday %1
14Erzincan Ticaret BorsasıHububatfabrikadaki un imalatında; mekanik depolamada zayiat %0,5
15Erzincan Ticaret BorsasıHububatfabrikadaki un imalatında; taş, kum %1
16Erzincan Ticaret BorsasıHububatfabrikadaki un imalatında; tremiye dökülen buğdayın ön temizleme işlemindeki ot, saman, çöp, bit yeniği vs. %1,5
17Erzincan Ticaret BorsasıHububatfabrikadaki un imalatında; yıkama esnasında ve ikinci temizleme %%1,5
18Erzincan Ticaret BorsasıHububatın Yükleme, Boşaltma, Depolama, Kantar Farkı ve Ezme Fireleriarpa kırması %2 fire verir.
19Erzincan Ticaret BorsasıHububatın Yükleme, Boşaltma, Depolama, Kantar Farkı ve Ezme Fireleriarpa; yükleme ve boşaltmada %1 , kantar farkı %0,5 , depolama farkı %1,5 , ezme firesi %1,5 olmak üzere toplamda %4,5 fire verir.
20Erzincan Ticaret BorsasıHububatın Yükleme, Boşaltma, Depolama, Kantar Farkı ve Ezme Fireleribuğday unu; yükleme ve boşaltmada %0,5 , kantar farkı %0,5 , depolama farkı %1 olmak üzere toplamda %2 fire verir.
21Erzincan Ticaret BorsasıHububatın Yükleme, Boşaltma, Depolama, Kantar Farkı ve Ezme Fireleribuğday; yükleme ve boşaltmada %1 , kantar farkı %0,5 , depolama farkı %1,5 olmak üzere toplamda %3 fire verir.
22Erzincan Ticaret BorsasıHububatın Yükleme, Boşaltma, Depolama, Kantar Farkı ve Ezme Fireleribulgur toplamda %2 fire verir.
23Erzincan Ticaret BorsasıHububatın Yükleme, Boşaltma, Depolama, Kantar Farkı ve Ezme Fireleriçavdar; yükleme ve boşaltmada %1 , kantar farkı %0,5 , depolama farkı %1,5 , ezme firesi %1,5 olmak üzere toplamda %4,5 fire verir.
24Erzincan Ticaret BorsasıHububatın Yükleme, Boşaltma, Depolama, Kantar Farkı ve Ezme Firelerikepek; yükleme ve boşaltmada %2 , kantar farkı %1 , depolama farkı %3 olmak üzere toplamda %6 fire verir.
25Erzincan Ticaret BorsasıHububatın Yükleme, Boşaltma, Depolama, Kantar Farkı ve Ezme Firelerimısır; yükleme ve boşaltmada %1,5 , kantar farkı %0,5 , depolama farkı %3 , ezme firesi %2 olmak üzere toplamda %7 fire verir.
26Erzincan Ticaret BorsasıHububatın Yükleme, Boşaltma, Depolama, Kantar Farkı ve Ezme Fireleriyulaf; yükleme ve boşaltmada %1 , kantar farkı %0,5 , depolama farkı %1,5 , ezme firesi %1,5 olmak üzere toplamda %4,5 fire verir.
27Erzincan Ticaret BorsasıKasaplık Canlı Hayvanlartokluk firesi, büyükbaş hayvanlardan %8, koyunlardan ve keçilerden %5, kuzulardan ve oğlaklardan %5 nispetinde olmak suretiyle düşülür. mal bedeli tokluk firesinin tenzilinden sonra kalan ağırlık üzerinden hesap edilir. küçükbaş ve büyükbaş hayvanlar nakliye esnasında %1, bekleme esnasında %2 fire verir.
28Erzincan Ticaret BorsasıPeynirçökelek %5
29Erzincan Ticaret BorsasıPeynirerzincan tulum peyniri %5
30Erzincan Ticaret BorsasıPeynirtulum peyniri %5
31Erzincan Ticaret BorsasıTavuk ve piliç etikesimhaneden toptancıya kadarki aşamada en az %3 en fazla %4
32Erzincan Ticaret BorsasıTavuk ve piliç etiperakendeciden tüketiciye kadarki aşamada en az %2 en fazla %3 fire verir.
33Erzincan Ticaret BorsasıTavuk ve piliç etitoptancıdan perakendeciye kada ki aşamada en az %1 en fazla %2
34Erzincan Ticaret BorsasıYumurtayumurta %15


akbank borç sorgulama finansbank borç sorgulama tebbank borç sorgulama halkbank borç sorgulama işbank borç sorgulama vakıfbank borç sorgulama garantibank borç sorgulama